Sunucu Sistemleri

Sunucu Sistemleri

Bir ağ yapısı üzerinde çalışan bir programı ya da bir enformasyonu ağ üzerindeki kullanıcılara/sistemlere dağıtan donanım ve yazılımların oluşturduğu sistemlerin bütününe sunucu sistemi denir.

Standart tower sunucu, rack mounted sunucu ve blade sunucu gibi çeşitli sunucu sistemi türleri mevcuttur. Kurum içerisindeki tüm bilgisayar ve kullanıcıları denetleyen sisteme Domain Sunucu, aynı kullanıcı ve bilgisayarların dosya paylaşımlarına ve dosya kullanımındaki yetkilendirmelere olanak sağlayan sistemlere Dosya Sunucu denir.

Günümüz dünyasında kurumların işlerliğinin devamının kurumdaki bilgisayar sistemlerinin kesintisiz çalışmasına bağlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda, sistemlerde yaşanacak bir problemin zaman ve para kaybına sebep olacağı öngörülebilir. Bu takım riskleri en aza indirmek ve olası kayıpların önüne geçmek ise Algoritma Bilişim’in sunduğu çözümler ile çok kolay hale gelmektedir. Kurumunuz bünyesine kurulacak bir sunucu sistemi ile veri akışlarınız güvence altında olacaktır.